гр. Варна 9007, к.к. "Чайка", ул. "Янко Славчев" 84
Прием: +359 52 355 106

Спортният отбор на ВСУ "Черноризец Храбър" направи контролна среща с димитровградския клуб "Фаворит"

12 Декември 2022

В Димитровград се проведе двустранна контролна среща по кикбокс и муай тай между състезателите на Спортен клуб “Фаворит” и студентския отбор на Варненския свободен университет "Черноризец Храбър", воден от доц. д-р Димитър Узунов.

Гост на проявата бе директорът на дирекция “Европейски и национални програми и проекти и хуманитарни дейности” в Община Димитровград Диана Дончева. Тя отличи участниците в срещата.

Сред състезателите на ВСУ "Черноризец Храбър" са първокурсниците в специалност "Защита на националната сигурност" Кристиян Йорданов - многократен републикански и европейски шампион по кик бокс и Мартин Захариев, както и четвъртокурсничката в специалност "Психология" Полина Галинова. В края на октомври тази година тя спечели 26-та си републиканска титла в категория до 56 кг в тежкия стил "К1". Полина е двукратна световна шампионка по кикбокс за юноши и кадети. През декември 2020 г. тя стана балкански вицешампион в международния кикбокс турнир „Balkan best fighters“ в сръбския град Ягодина, а през март 2021 г. - завоюва първата си национална шампионска титла по кикбокс. Миналата година тя спечели златото на Държавно първенство по кикбокс в стил „лоу кик“ до 56 килограма, което се проведе във Варна. От 2016 г. е част от националния отбор на България по кикбокс.

Тя е състезател и треньор в СК "Шуменска крепост", а неин треньор е баща й - Галин Методиев.

Участниците се ангажираха да организират и занапред подобни спортни прояви.

Снимки: haskovo.live и Полина Галинова