Катедри към Юридически факултет:
В катедра "Правни науки" се обучават студентите от специалност "Право". Специалността е разкрита със създаването на ВСУ към факултет "Административни и политически науки", а по – късно организационно обособена в Юридически факултет.
Обучението по специалности от професионално направление "Национална сигурност" започва през септември 2005 г. с решение на Академичния съвет на Варненски свободен университет "Черноризец Храбър". Обучението по специалностите на професионалното направление се извършва от катедра "Сигурност и безопасност" на Юридически факултет.
Студентите в катедра "Психология" се обучават по учебни планове и учебни програми, които отговарят изцяло на изискванията на Европейската система за натрупване и трансфер на кредити (ЕCTS), което дава възможност за получаване на качествено висше образование, съизмеримо с европейските критерии и стандарти.
Кандидатстудентски прием
Катедри към Архитектурен факултет:
Интересът към специалността е изключително голям. Основно кандидатстват хора от Севроизточна и Югоизточна България, но има и студенти от Средна и Западна България. Значителна част от вече приетите студентите, се занимават с проектиране и строителство в проектански бюра и фирми.
В катедрата са преподавали и преподават редица известни учени от областта на строителните науки като: проф. Венков, проф. Даракчиев, проф. Игнатиев, проф. Танев, проф. Етимов, проф. Стайков, проф. Даалов, доц. Бобев и др.
Катедра "Изкуства" разполага със собствен академичен състав от хабилитирани преподаватели и асистенти, които гарантират високо качество на обучение съобразено с европейските и световни стандарти в областа на изкуствата.
Департамент "Чуждоезиково обучение" е създаден с решение на Общо събрание на университета от 24.01.2001 г. Той обединява бившите катедри по чуждоезиково обучение от икономическия и хуманитарния факултети.
Департамент "Чуждоезиково обучение" Ви дава възможност да получите университетски сертификат. Той ще удостоверява Вашите знания и умения по чужд език за определено ниво.
Европейската езикова рамка е създадена по препоръка на Европейския съвет за културно сътрудничество. Тя е развита с цел да се стимулира съвместната работа на европейските образователни институции и най-вече да направи чуждоезиковите компетенции съизмерими и сравними в една валидна за цяла Европа скала.
Вижте всички партньори на ДЧЕО